W centrum Kołobrzegu za ponad milion złotych powstanie boisko sportowe z siłownią zewnętrzną

Trzy firmy są zainteresowane wybudowaniem boiska z bieżnią i siłownią zewnętrzną przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Łopuskiego. Miasto na sfinansowanie tej inwestycji zarezerwowało 1,29 mln zł. Ile zażądali oferenci?

Na początek sprawdzamy, co ma powstać na zapleczu „Trójki”, od strony ul. Uczniowskiej. Będzie to boisko o wymiarach 21 na 11 metrów. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, pozwoli to wytyczyć niepełnowymiarowe boisko do siatkówki i koszykówki. Powstanie też dwutorowa bieżnia o długości 60 m.

Natomiast siłownia zewnętrzna będzie się składać z drabinki poziomej i drążków do podciągania się, urządzenia typu „rowerek” „narciarz”, orbiterka, „wioślarza”, rowerka, „biegacza” podwójnego.

Zostaną zamontowane też wielofunkcyjne stoły do gier z ławkami, przy których będzie można zagrać m.in. w szachy, warcaby czy chińczyka i karty. Nie zabraknie ławek i stojaków na rowery.

Na miejskie ogłoszenie o budowie nowego boiska z siłownią zewnętrzną i bieżnią odpowiedziały trzy firmy. Torakol z Radziejowa, który wycenił swoje usługi najdrożej, bo na 1,49 mln zł, Bullait z Elbląga, który zażądał 1,39 mln zł, i doskonale znane w Kołobrzegu konsorcjum trzech lokalnych firm (WS, WP – Werema Paweł i Skitech), które złożyło najtańszą ofertę opiewającą na 1,32 mln zł (kwoty podajemy w zaokrągleniu).

Miasto nie podjęło jeszcze decyzji, którą ofertę wybierze. Wiadomo za to, że wybierając którąkolwiek z nich, będzie musiało nieco dołożyć. Magistrat bowiem zarezerwował sobie na sfinansowanie tej inwestycji 1,29 mln zł.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 10 stycznia, 22:24 Anka

    Nie musi miasto wybierać żadnej oferty tylko rozpisać na nowo przetarg skoro przekroczono kwotę nie raz tak było robione….

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend