Radny Bejnarowicz: W Urzędzie Miasta agitowano bez skrępowania. Klub PiS zapowiada, że zawiadomi prokuraturę

„Bezprecedensową w skali kraju” nazwał wczorajszą konferencję Koalicji Obywatelskiej w Urzędzie Miasta, Maciej Bejnarowicz, lider klubu PiS w Radzie Miasta i wspólnie z pozostałymi radnymi klubu zapowiada, że zawiadomi prokuraturę.

We wczorajszej konferencji Koalicji Obywatelskiej w sali konferencyjnej Urzędu Miasta (na zdj.) uczestniczyli m.in. poseł Marek Hok, członek zarządu woj. zachodniopomorskiego Janusz Gromek (obaj startują w najbliższych wyborach parlamentarnych) marszałek Olgierd Geblewicz i prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.   

– W Urzędzie Miasta zwołano konferencję dotyczącą ogłoszenia programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. – mówił podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Maciej Bejnarowicz. – Zwołanie konferencji miało tak naprawdę na celu agitację wyborczą. Agitowano bez żadnego skrępowania na rzecz Koalicji Obywatelskiej, przeciwko rządowi Rzeczpospolitej Polskiej.

Radny Maciej Bejnarowicz powołał się na artykuł 108 punkt 1 Kodeksu Wyborczego, który mówi, że zabrania się agitacji wyborczej na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego.

– Na jakiego podstawie przepisu prawa pani prezydent wyraziła zgodę na prowadzenie agitacji wyborczej w Urzędzie Miasta naruszając artykuł 108 Kodeksu Wyborczego? – pytał radny Bejnarowicz. – Dlaczego w godzinach pełnienia obowiązków prezydenta miasta agitował pani w trakcie konferencji wyborczej na terenie urzędu miasta, zamiast zajmować się ważnymi sprawami miasta i mieszkańców.

W przerwie sesji Rady Miasta klub PiS zwołał krótki briefing, podczas którego jego członkowie poinformowali, że złożą zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez polityków Koalicji Obywatelskiej.

Do tematu wrócimy. 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend