Weekend na drogach. 25-letnia rekordzistka miała 2 promile. Wpadła w poślizg i dachowała

W trakcie każdego weekendu policjanci z drogówki mobilizują siły. Dbając o bezpieczeństwo na drogach, prowadzą intensywne kontrole kierowców, wyłączając z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy.

W miniony weekend patrolujący główne trasy naszego miasta i powiatu policjanci z kołobrzeskiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców. Każdy z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę, mimo że wcześniej spożywał alkohol lub środek odurzający.

Niechlubną rekordzistką była 25-letnia kobieta, która w Wartkowie jechała VW mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Dodatkowo nietrzeźwa kierująca nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, wpadła w poślizg, a po zjeździe na pobocze jej pojazd przewrócił się.

To jedno z trzech tzw. dachowań tego weekendu, kierowcy w każdym z przypadków nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drogach.

W samą tylko niedzielę w jednym miejscu przy ul. VI Dywizji Piechoty doszło do trzech kolizji, w których kierowcy uderzali w przydrożne bariery.

– Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. – mówią funkcjonariusze. – Mokra  nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend