Wjazd do Kołobrzegu zostanie zamknięty. W oczekiwaniu na cztery pasy i rondo czeka nas egzamin z cierpliwości

Nie doraźny remont, jak planowano wcześniej, ale gruntowna przebudowa ulicy Bolesława Krzywoustego rozpocznie się lada dzień. Przed kolejnym sezonem dużo się tu zmieni na lepsze, zanim to jednak nastąpi mieszkańcy będą musieli wykazać maksimum cierpliwości, bo jedna z głównych ulic wjazdowych do Kołobrzegu zostanie całkowicie zamknięta.

Rusza przebudowa półkilometrowego odcinka ulicy Bolesława Krzywoustego. Mieszkańcy korzystający z tej drogi muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami – ulica zostanie zamknięta dla ruchu kołowego i pieszego począwszy od skrzyżowania z ul. Gryfitów aż do ronda Patana. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdu obwodnicą. Gorzej z rowerzystami i pieszymi, dla których nie przewidziano żadnego przejścia tymczasowego.

Główny powód całkowitego zamknięcia ulicy, to budowa nowego mostu na cieku wodnym Stramniczka. Obecna przeprawa zostanie rozebrana, a w jej miejsce powstanie nowa posadowiona – ze względu na trudny grunt – na palach.

W ramach inwestycji ulica zostanie poszerzona do dwóch pasów ruchu w obu kierunkach, a na skrzyżowaniu z ulicą Gryfitów powstanie rondo. W projekcie przewidziano też nowe oświetlenie i ciągi pieszo-rowerowe.

Ulica ma zostać zamknięta po 1 listopada. Dziś pojawiło się tam ograniczenie do 40 km/h oraz zwężenie pasa ruchu.

Inwestycja jest realizowana ze środków własnych samorządu województwa zachodniopomorskiego. Przebudowa ma kosztować 14,5 mln zł i zakończyć się do maja 2024 r.

8 komentarzy

Napisz komentarz
 1. 10 października, 04:19 Adam

  W jaki sposób ma pieszy dostać się do Budzistowa lub na Janiska?

  Reply this comment
 2. 10 października, 05:20 Dominika

  Jak piesi pracownicy Karuzeli do pracy … konieczna komunikacja autobusów

  Reply this comment
 3. 10 października, 08:45 Zawiedziona

  Co z pracownikami i klientami karuzeli? Zbudowano ją tylko aby była,trzeba było o drodze pomyśleć najpierw ale u nas wszystko robi się ,za przeproszeniem,od dupy strony

  Reply this comment
  • 11 października, 19:07 MARIO

   TO JEST ABSURD!!!
   MIESZKAM TUTAJ
   TZN. PRZY UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO – PYTANIE BRZMI : JAK MA SIĘ DOSTAĆ DZIECKO DO SZKOŁY NR 8 LUB INNYCH IDĄC NA PIESZO, PRZECIEŻ NIE ZAWSZE MA NA 8.00.
   PRZECIEZ MOŻNA WYKONAC TYMCZASOWE PRZEJŚCIE PRZEZ TEN KANAŁ WODNY ZA ZAKŁADEM ŚLUSARSKIM A WEJŚCIE /WYJŚCIE MOŻE BYĆ OD RONDA PATANA (W TEJ CHWILI ZAMKNIĘTY WYJAZD Z RONDA Z ZAKAZEM WJAZDU) A WYJSCIE PRZY OGRODZENIU Z AUTO SZYBY , PRZED PACZKOMATEM… BARDZO PROSTE I BEZKOLIZYJNE DLA WSZYSTKICH PRZEJSCIE.

   Reply this comment
 4. 10 października, 12:33 Piotr

  A pomyślano o przejeździe dla służb ratunkowych, karetki,.straż pożarna.A może będą się teleportować?BRAWO!

  Reply this comment
 5. 10 października, 16:54 Zen

  A trzeba znać troszkę topografię miasta, do karuzeli i innych miejsc można dojechać z ul. 6 Dywizji Piechoty, nie podrodze będą mieli piesi i rowerzyści ponieważ, ta obwodnica nie ma drogi dla rowerów ani chodnika dla pieszych.

  Reply this comment
  • 11 października, 22:19 Pracująca w Podczelu

   A mieszkańcy Strażnicy,Czernina,Dygowa,Karlina pracujący we wschodniej części miasta będą musieli nadrabiać kilometrów jadąc do pracy..
   Czy ktoś pomyślał jak będzie wyglądał dojazd do pracy na 7.00 gdy cały ruch zostanie przekierowany na ul.6 Dywizji Piechoty..Charzyno, Siemyśl, Gościno itd. plus wszystkie auta wjeżdżające z obwodnicy na jedną ulice..masakra.
   Czy ktoś to przemyślał??

   Reply this comment
 6. 10 października, 17:09 Anonim

  Zajebiście, brawo!

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend