Wydział Komunikacji wyprowadzi się z budynku Starostwa Powiatowego przy placu Ratuszowym 1. Samorząd otrzymał właśnie dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład na wybudowanie zupełnie nowego budynku przy ul. Gryfitów.
Dziś osoby, które chcą coś załatwić w obleganym Wydziale Komunikacji, często stoją w kolejce, tłocząc się w małym pomieszczeniu. Do tego wąska klatka schodowa i brak windy. Ci którzy przyjechali samochodem, często nie mają gdzie zaparkować w pobliżu starostwa, a gdy już im to się uda, za postój muszą płacić.
To ma się zmienić dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu. Starostwo Powiatowe w ramach ostatniego naboru wniosków do tego rządowego funduszu, otrzymało 8 mln zł na budowę zupełnie nowego budynku w na działce, gdzie dziś znajduje się Zarząd Dróg Powiatowych przy ul. Gryfitów 8. To tu znajdzie swoją siedzibę Wydział Komunikacji (i archiwum). Będzie wygodna poczekalnia i parking. Komfort pracy i załatwiania swoich spraw znacząco się poprawi.
Starostwo powiatowe nie ma jeszcze gotowej dokumentacji projektowej obiektu. Szacunkowe koszty inwestycji na dziś to około 9 mln zł. Różnicę samorząd dołoży ze swojego budżetu.
Pełną listę inwestycji z Kołobrzegu i powiatu kołobrzeskiego, które otrzymały dofinansowanie z Polskiego Ładu opublikowaliśmy wczoraj TUTAJ.