Złodzieje czekolady już w rękach policji

Funkcjonariusze kryminalni z Kołobrzegu zatrzymali 30- i 36- latka, którym przedstawiono zarzut kradzieży rozbójniczej. Za czyn ten grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu w jednym ze sklepów spożywczych w Kołobrzegu doszło do kradzieży rozbójniczej. Dwóch mężczyzn weszło do sklepu, zabierając blisko 80 czekolad. Kiedy pracownik sklepu chciał ich zatrzymać, użyli wobec niego przemocy – szarpiąc i uderzając pięścią w twarz.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli być sprawcami tego czynu. Są to 30- i 36-latek z Kołobrzegu. Oba byli notowani już za przestępstwa przeciwko mieniu.

-Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie amatorom czekolady, zarzutu kradzieży rozbójniczej – mówi oficer prasowy kołobrzeskiej policji, Tomasz Kwaśnik – W toku prowadzonych czynności okazało się także, że jeden z mężczyzn ma do odbycia wyrok i najbliższych kilka miesięcy spędzi w areszcie.

Prokurator rejonowy po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 36- latka dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo sprawcom może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend