52-latek zatrzymany za znęcanie się nad żoną. „Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną”

Kołobrzescy policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca naszego miasta, który znęcał się nad swoją żoną, groził jej oraz uszkodził drzwi wejściowe do mieszkania.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie i umieszczenie go w areszcie. O sprawie kołobrzeska policja została powiadomiona pod koniec ubiegłego roku. Z relacji przekazanej funkcjonariuszom wynikało, że mężczyzna, który zamieszkiwał pod jednym adresem ze swoja żoną, znęcał się nad nią wszczynając awantury i używając przemocy.
W grudniu ubiegłego roku sąd zadecydował o rozwodzie z eksmisją podejrzanego. Dodatkowo wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. W tym roku pokrzywdzona zgłosiła, że mężczyzna kilkukrotnie groził jej pozbawieniem życia, a we wtorek uszkodził jej drzwi siekierą. Zaalarmowani policjanci o agresywnym mężczyźnie z siekierą udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 52-latka.
Zebrany materiał pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Kołobrzegu wystąpić do Prokuratora Rejonowego w Kołobrzegu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego. Dzisiaj sąd zastosował wobec 52-latka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Bicie, krzyki, awantury, znęcanie się fizyczne i psychiczne – to tajemnica wielu rodzin. „To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać”, „to sprawa rodzinna” – w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nieinformowania policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. 0-22 668 70 00 – to numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – „Niebieska Linia”.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend