Rząd planuje podwyżki dla samorządowców. Prezydent Kołobrzegu: Ja z wnioskiem o podwyżkę nie wystąpię. To by było niemoralne

Od 1 sierpnia na mocy rozporządzenia podpisanego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę wypłaty parlamentarzystów wzrosną do kwoty 12 826,56 zł brutto. Wcześniej posłowie i senatorowie otrzymywali wypłatę rzędu 8016 zł brutto (nie licząc diety).

Na zdjęciu Anna Mieczkowska podczas sesji inaugurującej w listopadzie 2018 r. Niespełna dwa tygodniu później Rada Miasta uchwaliła wysokość wynagrodzenia prezydent Kołobrzegu.

Oprócz tego w planach PIS-u jest również podniesienie pensji prezydenckiej. Projekt ustawy zakłada wyższe wypłaty dla obecnych, jak i byłych prezydentów. Na większe zarobki mogliby również liczyć politycy szczebla samorządowego – prezydenci miast, wójtowie, burmistrzowie i radni. I to od razu o ok. 60 proc.

O komentarz do planowanych podwyżek poprosiliśmy prezydent Kołobrzegu Annę Mieczkowską:

-To nie jest teraz czas na podwyżki. Ja na pewno z takim wnioskiem o podwyżkę nie wystąpię (do Rady Miasta – dop. red.) – mówi naszemu portalowi Anna Mieczkowska. – W tej chwili z powodu pandemii zmuszeni jesteśmy szukać oszczędności, nie chcę generować dodatkowych kosztów.

I dodaje: – Uważam że samorządowcy powinni zarabiać więcej. Przypomnę że PiS trzy lata temu obniżył nam wynagrodzenia o 20 procent i powinien to oddać. Ale nie w tej chwili, to jest rozmowa na kolejną kadencję, kiedy mam nadzieję sytuacja po pandemii wróci do normalności. Dziś uważam że byłoby to niemoralne.

Wynagrodzenie obecnej prezydent Kołobrzegu ustaliła Rada Miasta 29 listopada 2018 r. Kwoty podajemy brutto. Wynagrodzenie zasadnicze wynosi 4,8 tys. zł. Do tego doliczane są: dodatek funkcyjny w wysokości 2,1 tys. zł, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. od wynagrodzenia zasadniczego (960 zł), dodatek specjalny w wysokości 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (2,76 tys. zł).

Razem prezydent Kołobrzegu zarabia miesięcznie 10 620, 00 zł brutto.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend